Co nabízí copywriting a jak jej využít

Co uděláte, když si chcete nechat vytvořit kvalitní reklamu? Objednáte si PR asistenta, grafika a textaře. Co uděláte, když si chcete vytvořit webové stránky nebo je zlepšit tak, aby je našlo více lidí a byly lidem přístupnější? Objednáte si webdesignera a copywritera. A proč potřebujete kvalitní copywriting? To se dozvíte právě v tomto článku.

copywriting

Co všechno je copywriting

Nejdříve si řekneme, jaké služby můžete od copywritera čekat a co můžete získat. Celkově se copywriting chápe jako tvorba jakýchkoli textů. I když by se tak mohlo podle názvu zdát, nejedná se o žádné kopírování, ale o originální psaní. V rámci copywritingu bychom mohli narazit na web copywriting. Do něj se zahrnují texty na webu, které vedou k akci uživatele, jako například zadání emailu, kliknutí na tlačítko, ale také popisky na eshopu, popisy služeb na webu nebo i slogany, názvy apod. Jako obyčejný copywriting bychom mohli nazvat psaní článků na zadané téma, které mají být pro čtenáře zajímavé, čtivé s kvalitními informacemi, tak aby se na webové stránky vraceli. S návštěvností souvisí seo copywriting. Kvalitní seo copywriting je psaní čtivých článků, ale s řízenou optimalizací pro internetové vyhledávače. To znamená, že článek obsahuje dostatečné množství klíčových slov, které pomůžou zákazníkům webové stránky najít. V praxi to vypadá tak, že se článek díky klíčovým slovům objeví při vyhledávání uživatele internetu na prvních příčkách při vyhledávání. A díky tomu, že je článek také kvalitně zpracován, návštěvník se rád na webové stránky vrátí nebo si něco objedná. Existuje druh seo copywritingu, který nehledí tolik na kvalitu článků. Vytváří se tak tvrdé seo články, které nejsou určeny pro lidi, ale spíše pro počítače. Používají se k „označení zákazníka“ a k následnému remarketingu. Copywriting nakonec zahrnuje také jazykové korektury textů. Ty zahrnují nejen kontrolu pravopisu a překlepů, ale také zaručují vysokou stylistickou úroveň textu a dobrou čtivost.

Co je dobré vědět

Určitě chcete, aby vaše webové stránky byly úspěšné, hojně navštěvované a přinášely vám zisk. Proto je potřeba mít na webu kvalitní obsah, který lidé snadno naleznou. Je tedy výhodné používat služby seo copywritingu. Mysleme však stále na to, že pozice ve vyhledávačích nejsou založeny pouze a jedině na klíčových slovech, ale že dnes vyhledávače hodnotí i unikátnost obsahu webové stránky. Zároveň se zákazníci budou častěji vracet na webové stránky, které jsou srozumitelné a na kterých naleznou příjemné a užitečné nebo zábavné informace. Objednávejte si služby pouze ověřených copywriterů. Pamatujte na to, že copywriting by měl textaře bavit a měl by ho mít rád. Na internetu jsou milióny textů a článků, záleží tedy především na kvalitě textů a na originalitě.

Jsem jedním ze zakladatelů společnosti Devote 365 s.r.o. Starám se o klíčové zákazníky, navrhuji strategie a ve volných chvílích také píši. Mám na krku čerstvé projekty jako shop.kikafe.cz, seal-navijaky.cz nebo optimalizaci e-shopu airsoft-online.cz. S menšími i většími přestávkami se webům věnuji od roku 2004. Texty které publikuji mohou propagovat konkrétní značku nebo produkt.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *