SEO článek – kratičký popis

SEO článek je článek optimalizovaný pro vyhledávače a při tom pohodlně čitelný pro člověka. Obvykle je takový článek 1,5 až 2 normostrany dlouhý, dobře strukturovaný několika nadpisy a odstavci.

SEO článek obvykle obsahuje jedno nebo více klíčových slov na která se cílí. Klíčové slovo má v článku své místo a musí se v určitém počtu v článku opakovat, mělo by se objevit v nadpisu, nutně v prvním odstavci atd. – do podrobností nechci zabíhat.

Čím se liší SEO článek od normálního článku?

V případě SEO článku má umístění klíčových slov přednost před kvalitou a hloubkou obsahu. Někde je napasování vhodného počtu klíčových slov do jednoho článku dráždivější pro vytříbené oči čtenáře. Nicméně článek který čtenář bez optimalizace nenajde vyhledávačem, jako by nebyl. Vždy je to kompromis mezi kvalitou textu, vyhledatelností a cenou článku.

 

Jsem jedním ze zakladatelů společnosti Devote 365 s.r.o. Starám se o klíčové zákazníky, navrhuji strategie a ve volných chvílích také píši. Mám na krku čerstvé projekty jako shop.kikafe.cz, seal-navijaky.cz nebo optimalizaci e-shopu airsoft-online.cz. S menšími i většími přestávkami se webům věnuji od roku 2004. Texty které publikuji mohou propagovat konkrétní značku nebo produkt.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *